Top

APPLE JUICE

V roce 1998 seděli dva členové skupiny Plexis v restauračním zařizení. Dušan Lébl (kytara, zpěv) a Martin Švec (bicí) se trochu nudili. Složili písničku. Jabko.

V roce 2001 seděli v restauračním zařízení zase. Tentokrát s basákem Pepou Říhou a dnes již legendárním kytaristou Jirkou Štarhou (Mykiho Pupík, Navigators). Z restaurace šli do zkušebny a od té doby se datuje vznik hudební formace Apple Juice. V této produktivní éře a sestavě kapely vzniklo v roce 2003 album s originálním názvem Apple Juice. Po roce tvrdé práce vyšlo v roce 2004 druhé album s názvem Tenhle Song.

V roce 2005 došlo k prvním zásadním změnám v sestavě. Z časových důvodů, bo hrát v kapele není jen show, odešli z kapely Martin a Pepa. Tedy bicí a basa. Na jaře 2006 odešel i Jirka Štarha z důvodů, které nejsou dosud médiím známy.

Postu basáka se zhostil malý velký muž a rodák z Litvínova Eda Frolich (Nofeeling). Post bubnů obsadil Slovenský samorost zvaný Čochta. V této sestavě kapela natočila v roce 2008 zatím nejůspěšnější album Tuzex Punk. Kluci zahráli spoustu koncertů a zažili ještě víc legrace. Vroce 2012 opouští kluky Čochta. Rodinné povinnosti ho odvedli zpátky na Slovensko a post bubeníka je od té doby plněn spíš hostujícími bubeníky. Někdy potom v kapele Plexis zdravotní důvody zakazují Petrovi Hoškovi hrát na basu a Petr se začal plně věnovat jen zpěvu. Nebylo tedy třeba pro basáka šahat daleko a Plexis šáhnul po Edovi. Plexis se tedy ustálil, Aple Juice spíš stagnoval. Kapela sice naplno koncertuje, ale produkční práce zaostává.

Mno a změna je židot. Jak by řekl Dušan.

Od jara roku 2019 je to zasejc jinak. Ze všech těch lidích zezhora zůstal v sestavě právě jen ON. Dnes již punková legenda Českých a Slovenských krajin Dušan.

Dost možná, že zde začíná nová muzikální éra kapely. K Dušanovi se totiž přidává další kytarista Patrik Kuthan alias Paťák (Luca Brasi, Status Praesents), basák Jindřich Číp alias Jindřich Číp (Luca Brasi, Status Praesents), a dnes již bubenická ikona obrovské Pražské alternativní scény Marek Macháček alias Macháč (Luca Brasi, Cocote Minute a Kurtizány z 25 avenue).

Zdá se, že by to mohla být opravdu předzvěst kvalitního muzikálního počinu těchto puberťáků. Kapela má za sebou okolo 15 vystoupení a jeden vydařený maxisingl Potápěč.

SESTAVA

v AJ hrají

Apple Juice - Dušan

Dušan

kytara, zpěv

Apple Juice - Mára

Mára

bicí

Apple Juice - Jindřich

Jindra

basa

Apple Juice - Paťák

Paťák

kytara